Maksātnespējas administrācija

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

01:13:17

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, Rīga, LV-1050
Kā mūs atrast?

Tālrunis: 6 7099100
Fakss: 6 7099118
E-pasts:
mna@mna.gov.lv

Uzzini vairāk


Seko līdzi jaunumiem 
Twitter kontā: 
@maksatnespeja

Mediju jautājumiem: 
67099158

Dokumentu iesniegšana


Mēs pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus:

Esi atbildīgs:Sākums Viegli lasīt

Viegli lasīt

Maksātnespēja ir tad, ja cilvēkam vai uzņēmumam nav naudas un viņi nevar samaksāt savus parādus. Tad parādnieks var vērsties tiesā ar pieteikumu par maksātnespēju un tiesa var ierosināt maksātnespējas lietu.  


Maksātnespējas administrācija ir valsts iestāde. Maksātnespējas administrācijas darbu pārrauga tieslietu ministrs. Maksātnespējas administrāciju vada direktors. Lielākā daļa Maksātnespējas administrācijas darbinieku ir ekonomisti vai juristi. 


Maksātnespējas lietu vada maksātnespējas administrators. Administratoru tiesai iesaka Maksātnespējas administrācija. Tiesa ieceļ administratoru, lai viņš nodrošina visas tās darbības, kas likumos ir paredzētas. Maksātnespējas administrācija uzrauga administratorus.  


Ja darba devējs ir maksātnespējīgs, tad šī uzņēmuma darbinieki var saņemt no garantiju fonda darba devēja neizmaksāto darba algu; ikgadējā atvaļinājuma naudu; atlīdzību par A slimības lapu, atlīdzību par neizņemto atvaļinājumu vai dīkstāvi; atlaišanas pabalstu; nodokļus, kuri saistīti ar iepriekš nosauktajām izmaksām. Lai saņemtu darba devēja neizmaksāto darba samaksu, jāiesniedz kreditora prasījums administratoram, kurš to pārbaudīs un vērsīsies Maksātnespējas administrācijā ar iesniegumu. Ja viss atbildīs likumos noteiktajam, Maksātnespējas administrācija likumos noteiktajos termiņos un apmērā segs darba devēja neizmaksāto darba samaksu. 


Maksātnespējas administrācija atrodas Rīgā, Mārstaļu ielā 19. Ar mums var sazināties pa telefonu 67099100 vai, sūtot e-pasta vēstuli uz mna@mna.gov.lv.

      Aptauja

      Vai Maksātnespējas administrācijas mājaslapā atradāt informāciju, kuru meklējāt?

      Noderīgi